سفارش تبلیغ
صبا
غایت دانش، عمل نیکوست [امام علی علیه السلام]
 
دوشنبه 87 بهمن 28 , ساعت 12:0 عصر

خیلی سخته وقتی آدم تمام فکرش رو روی کاری بگذاره و براش تلاش کنه ولی بهش نرسه.خیلی سخته.باور کردن اینکه تمام تلاش هات تو این چند وقت بی نتیجه بوده و شکست خوردی خیلی سخته.گاهی اوقات خیلی ها حتی ایمانشون رو به خدا از دست می دن یا ایمانشون به خدا ضعیف میشه.چون باخودشون فکر می کنن آخه خدا چرا بهم کمک نمی کنه!!!
یه جایی یه جمله ای خوندم که خیلی روم تاثیر گذاشت.اونم اینکه هر چه قدر که به خدا ایمان داشته باشیم خدا بهمون کمک می کنه.گفته بود خدای بعضی ها حتی نمی تونه یه شغل خوب واسه مومنش جور کنه اما خدای خیلی ها حتی می تونه کاری کنه که اونها از" بردگی به عزیز مصر برسن"(حضرت یوسف ع).البته قسمت دوم رو خودم گفتم.
تا حالا به این قضیه فکر کردین که ما چقدر به خدا ایمان داریم؟چقدر به تواناییهاش اطمینان داریم؟مثلا من می گم خدایا امروز کارنامه مو می گیرم بیا یه نمره شو عوض کن! سوال اینجاست که آیا من واقعا به این اطمینان دارم که خدا می تونه نمره مو عوض کنه!؟
خدا نمی تونه بهت کمک کنه چون تو به اون توانایی خدا اطمینان و ایمان نداری!
چه بهتر که اول به اون توانایی در خدا اطمینان داشته باشیم بعد اون رو از خدا بخواهیم!

از خودم


جمعه 87 بهمن 25 , ساعت 10:14 صبح

بعضی از مشکلات هستند که من دوست دارم دوباره برایم اتفاق بیافتند!
مشکلاتی که سالها پیش چنان ناراحتم کرده بودند که خودم را بدشانس ترین فرد جهان می دانستم.
همه ی مشکلات این چنین نیستند!(شما اینطور خواهید گفت)
ولی این را بدانید که مشکلی که امروز برایتان پیش آمده است و شما را از زندگی کرن ناامید کرده است،در سی سال آینده به مشکلات دوست داشتنی شما تبدیل می شوند...زیرا در سال های آینده زندگی تان مشکلاتی بزرگتر برایتان پیش خواهد آمد که مشکلات امروزی را برایتان دلپذیر و دوست داشتنی می سازد!...پس بیاییم از نگاه سی سال بعد خودمان به مشکلات بنگریم!
امتحان کنید!!!
تذکر:حوادث را نباید با مشکلات اشتباه گرفت!(هیچ گاه انسان دوست ندارد به لحظه های بد زندگی اش که حوادثی تلخ برایش رخ داده بود بازگردد!)

نوشته:خودم


جمعه 87 بهمن 25 , ساعت 9:58 صبح

493789nfy8xzi1n4

من از ابر خوشم نمی آید،
از باران خوشم می آید.
از جستن شتابان فوّاره خوشم نمی آید،
از آن هنگام که قامتش را برای بازگشتن خم می کند،خوشم می آید.

دکتر علی شریعتی

493789nfy8xzi1n4

جمله ای از خودم در مورد تواضع:
وقتی به سیب دانش گاز می زنی، یادت باشد که حتما هسته ی تواضع را نیز همراهش بخوری! پ.ن: سلام.جمله خیلی قشنگیه جمله ی دکتر شریعتی.می خواد بگه تواضع خیلی قشنگ تر از غروره.گاهی با آدمایی روبه رو می شیم که فکر می کنن غرور بهشون شخصیت می ده و خودشونو می گیرن.ولی غافل از اینکه همه در ته قلبشون به کسانی نزدیک می شن که متواضع باشن.


پنج شنبه 87 بهمن 17 , ساعت 8:29 عصر
چند کیلو امیدواری در رسانه ها:

اولین مطلب روانشناسی که از خودم نوشتم در سایت ایسنا و عصر ایران منتشر شد:

http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=64068      عصر ایران

http://branch.isna.ir/main/NewsView.aspx?ID=News-1282656&Lang=P     ایسنا


پنج شنبه 87 بهمن 17 , ساعت 7:36 عصر

لبخند غریبانه:
به یک غریبه لبخند بزنید، در حالی که تلاش دیگری برای برقراری ارتباط با او انجام نمی دهید.از اثر غافلگیر کننده ای که لبخند اینجاد می کند،لذت ببرید./مهربانی،صداقت/

کمال:
بعد از انجام یک کار سخت و مشکل، وقتی رئیس از شما تشکر می کند و اظهار می دارد که از کارتان راضی است،احساس لذت کنید./اعتماد،شناخت،تحسین/

به هیچ جا بروید:
با یک دوست خوب خلوت کنید، مثلا با یک کتاب شعر، و مقصد خاصی در ذهن خود نداشته باشید.

به کفشهایتان لگد بزنید:
وقتی به کفشهایتان لگد می زنید و روی علف های نرم و نمناک راه می روید، آرامش خاصی به شما خواهد داد./پارک آفتابی،باغها،تای چی/


   1   2      >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ